Ako je manipulovaná cena zlata

Ako-je-manipulovaná-cena-zlata

Pre vlády a centrálne banky po celom svete bola cena zlata vždy objektom záujmu. Z veľmi jednoduchého dôvodu : Zlato je objektívnym meradlom úrovne fiat peňazí, či sú manažované dobre alebo zle. (Lat. fiat = budiž, nech sa stane.) Kedykoľvek vlády  spravujú papierové  peniaze  zle, cena zlata sa okamžite  stane dôležitým barometrom. A preto je zlato silným kandidátom na “riadenie”. Alebo “manipulovanie”. Či už uprednostníte jedno alebo druhé slovo, stále ide o rovnaký zámer.


Celý menový systém v Európskej Únii aj inde vo svete je založený len na viere. A pochopiteľne všetko, čo by mohlo vzbudiť pochybnosti, že tento systém je v poriadku, by bolo aj kontrolované, ak by to bolo možné kontrolovať.


 

Čo myslíte: ak by zlato náhle vyletelo na $5000 za uncu, nevznikli by znepokojujúce otázky u veľmi veľa ľudí?  Áno! Napríklad: čo sa nám to deje s eurom, s dolárom? Rozpadol sa nám svet? Rýchly vzrast ceny zlata by určite vyvolal  veľké otázniky ohľadom sveta fiat peňazí v  súčasnosti a to je absolútne neodpustiteľný hriech, keď vaše peniaze žijú iba z viery.

Namiesto toho, aby sme sa pýtali: "Prečo si myslíme, že cena zlata je kontrolovaná?" je trefnejšia otázka: "Prečo si myslíme, že cena zlata kontrolovaná nie je?"

niekoľko ďalších faktov:

  • Celkový objem peňazí  v obehu je riadený
  • Cena peňazí je riadená cez základnú úrokovú mieru
  • Úrokové miery sú (do)riadené blízko nuly  (aktualizované 12.9.2014)
  • Otvorene je riadená cena ropy
  • Prostredníctvom dotácií sú priamo aj skryto riadené ceny jedla a energií.
  • Oficiálne štatistiky (napr.: HDP, inflácia, zamestnanosť) sú do značnej miery neobjektívne a ladené tak, aby ilustrovali ružovú rozprávku na úkor šedivej reality a teda aj naše vnemy sú ovplyvnené.

Prečítajte si aj zaujímavý rozhovor, ktorý je zverejnený na stránke - King World News. Former US Treasury Official - Fed Orchestrated Smash In Gold

Poskytol ho  bývalý vysoký funkcionár vlády USA - námestník ministra financií pre hospodársku politiku  Dr. Paul Craig Roberts, redaktorovi  Ericovi Kingovi, ktorý vedie blog King World News. Dr. Roberts tvrdí, že prepad ceny zlata od apríla 2013 bol celý zinscenovaný FEDom. Zároveň varuje, že zásoby fyzického zlata sa  rapídne zmenšujú.

Ak zlato uniká zo západných centrálnych bánk na východ, staré príslovie hovorí:

Kam smeruje zlato , tam smeruje moc!

Samozrejme, v mojom príspevku Vám tu nepíšem zaručené recepty s garanciou jednoznačného úspechu. Jednoznačné a zaistené riešenie neexistuje. Čo ale je takmer isté, že

S eurom smerujeme k bankrotu

Či už sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľného, hnuteľného majetku alebo nakúpite akcie či dlhopisy, alebo investičné zlato, ide o slobodnú voľbu každého z vás.

V dlhodobom horizonte je momentálne najvýhodnejšia investícia do fyzického zlata. + vhodná doplňujúca kombinácia finančných produktov.

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbeh: 
arrow

Ak sa Vám video páčilo, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho pozreli aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach

alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk

PS:  Oddeľme zrno pravdy od pliev lži a poloprávd. 
FAKT: Každý mesiac vytlačí centrálna banka nových 65.000.000.000 € do obehu, ktorými platí dlhy štátov = politikov, ktorí míňajú nad pomery. 
FAKT: Od kedy je euro eurom, stratilo polovicu svojej hodnoty . Už pred 5 rokmi zverejnil nemecký finančný koncern Allianz tento článok: 

 

Ako je manipulovaná cena zlata
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 22 Priemer: 4.3

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →