Ako ochrániť úspory pred konfiškáciou v podobe inflácie

ako-ochrániť-úspory-pred-konfiškáciou-v-podobe-inflácie“Zlato máme preto, lebo nemôžeme dôverovať vláde.” (Herbert Hoover, bývalý riaditeľ FBI) 

  • “Musíte si vybrať, či budete veriť prirodzenej stabilite zlata alebo poctivosti a inteligencii členov vlády. Pri všetkej úcte k týmto gentlemanom vám radím, aby ste pokiaľ bude kapitalizmus kapitalizmom, hlasovali pre zlato.” (G. B. Shaw, spisovateľ)
  • „Urobíme všetko potrebné k tomu, aby sme čo najskôr zvýšili infláciu“, guvernér ECB Mário Draghi

  • “Pri absencii zlatého štandardu neexistuje žiadny iný spôsob, ako ochrániť úspory pred konfiškáciou v podobe inflácie. Neexistuje bezpečný uchovávateľ hodnoty.” (Alan Greenspan, bývalý riaditeľ FED-u, centrálnej banky USA)  Pozrite sa, čo hovorí WIKIPÉDIA

Zlato je nositeľom omnoho hlbšieho posolstva, než aké by sme mohli očakávať od všetkých tých pominuteľných vecí, ktoré v dejinách slúžili ako peniaze. V tomto zmysle je príbeh zlata nekonečný.” (P. L. Bernstein, dirigent, skladateľ) “Zlato, podobne ako sloboda, neostáva nikdy tam, kde nie je ocenené.” (J. S. Morill, britský historik )

  • “Túžba po zlate je univerzálny a hlboko zakorenený obchodný inštinkt ľudskej rasy.” (G. M. Loeb, biznisman, Wall Street)”
  • “Zlaté pravidlo vyjednávanie je: Ten, kto má zlato, určuje pravidlá.” (Donald Trump, biznisman)

  • Zlato je bezruké, ale zmocní sa všetkého.” (Dánske príslovie)
  • “V dlhodobom horizonte sa cena zlata musí dvíhať vo vzťahu k papierovým peniazom. Neexistuje žiadny iný spôsob. Veď pre akú cenu platí, že sa vyvíja od rozsahu inflácie – a vieme, že inflácia bude pokračovať.” (N. L. Deak).

  • “Zlato klesá ku dnu.Na hladine sa drží hlavne smetie.”  (Ruské príslovie)“

<p style="text-align: justify;">


Jedným z najefektívnejších riešení problému ako si ochrániť peniaze pred počínaním politikov  v dlhodobom horizonte je momentálne investícia do fyzického zlata. 


 
arrow

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbehy:  

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho pozreli aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk

Ako ochrániť úspory pred konfiškáciou v podobe inflácie
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 23 Priemer: 4.4

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →