Americký Federálny úrad pre ochranu vkladov zažaloval 16 veľkých bánk

cena-zlata

ochrana-vkladovKauza Libor pokračuje

Úrad banky obvinil z nezákonnej manipulácie s referenčnou úrokovou sadzbou Libor.

Stanovujú ju najväčšie banky na londýnskom peňažnom trhu. Stanovuje úroky, za ktoré si medzi sebou banky požičiavajú peniaze. To má vplyv na úroky na hypotékach, termínovaných účtoch a aj ďalších finančných operáciách na finančnom trhu na celom svete. Medzi obvinenými sú napríklad Bank of America, Citigroup, JPMorgan Chase a UBS. Informovali o tom agentúry Reuters a AP. Regulačné úrady vyšetrujú desiatky veľkých bánk nielen v USA, ale aj v Európe a v Ázii.

Obvineným bankám falošné informácie umožnili profitovať z investícií spojených so sadzbou Libor, klamať o svojej úverovej dôveryhodnosti, znížiť náklady na obsluhu dlhu, a pripraviť investorov o úrokové platby, ktoré im mali vyplatiť. Podľa FDIC  s touto sadzbou obvinené banky manipulovali minimálne v období od augusta 2007 do polovice roka 2011.

Regulačné úrady vyšetrujú desiatky veľkých bánk nielen v USA, ale aj v Európe a v Ázii pre manipulácie s referenčnou úrokovou sadzbou Libor, ktorá sa používa pri medzibankových pôžičkách na londýnskom bankovom trhu. Odvíja sa od nej úročenie derivátov a ďalších finančných produktov, ako sú hypotéky, v objeme biliónov dolárov.

Niektoré z obvinených bánk, napríklad Barclays a UBS za urovnanie sporov s americkými a európskymi úradmi už zaplatili 6 miliárd USD (4,32 miliardy eur).

Okrem regulačných úradov sa však s nimi súdia aj investori a ďalší poškodení, ktoré pre manipulácie s úrokmi utrpeli straty.

Samozrejme, cieľom tohto  môjho príspevku nie je vnuknutie receptov, ktoré vám zaručia jednoznačné úspechy. Jednoznačné a zaistené riešenie neexistuje. Píšem, lebo mi záleží na budúcnosti. Hodlám v nej totiž stráviť zvyšok života.

A chcem tak trochu narušiť Vaše "stojaté vody", aby ste sa zamysleli nad tou svojou budúcnosťou.

Žijeme dobu najväčších zmien v dejinách. Technológie, počítače, robotizácia, digitalizácia spôsobia, že  mnohé povolania definitívne zaniknú. Preto je ešte dôležite, aby Vaše peniaze boli dobre ochránené.

Či už sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľného, hnuteľného majetku alebo nakúpite akcie či dlhopisy, alebo investičné zlato, ide o slobodnú voľbu každého z vás. Inflácia sa dá poraziť aj pri relatívne nízkom riziku.

Jedným z najefektívnejších riešení problému ako si ochrániť peniaze pred počínaním politikov  v dlhodobom horizonte je momentálne najvýhodnejšia investícia do fyzického zlata. 
arrow

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbehy:  

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho pozreli aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach

alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk

PS:  Uľahčím Vám trochu rozhodovanie: Oddeľme zrno pravdy od pliev lži a poloprávd. 
FAKT: Každý mesiac vytlačí centrálna banka nových 65.000.000.000 € do obehu, ktorými platí dlhy štátov = politikov, ktorí míňajú nad pomery. 

 

 

 

Americký Federálny úrad pre ochranu vkladov zažaloval 16 veľkých bánk
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 23 Priemer: 4.5

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →