Čo spravia politici, keď pôjde do tuhého? – Čokoľvek!

ako-sa-ochranit-pred-politikmi


Členské krajiny eurozóny ohrozené štátnym bankrotom by mali v budúcnosti najprv zaviesť jednorazovú daň z majetku namiesto žiadosti o pomoc od ostatných členských štátov.


Vo svojej januárovej mesačnej správe práve takéto opatrenie navrhla Deutsche Bundesbank, teda nemecká centrálna banka


Zároveň však Bundesbank upozornila, že výber by bol komplikovaný  a jednorazová daň z majetku by bola spojená s rizikami. Vlády štátov eurozóny  by k nej preto mali pristupovať iba v naozaj kritických prípadoch. V súčasnosti nie je podľa banky nikde v eurozóne takáto daň potrebná, pretože všetky členské krajiny sú buď schopné získavať peniaze na kapitálových trhoch, alebo už využívajú medzinárodné záchranné programy.

jednorazová-daň-z-majetkuLen vo výnimočných prípadoch, v prípade silného finančného ohrozenia eurozóny, by mali prísť na rad záchranné programy financované z iných členských štátov.

Jednorazovou daňou z majetku sa už v októbri zaoberal Medzinárodný menový fond .

Podľa neho by bolo nutné pre zníženie dlhu členských krajín eurozóny na úroveň konca roka 2007 uvaliť na majetok domácností občanov 15 vybraných členských krajín zhruba desaťpercentnú daň.

Ďalšiu nepríjemnú správu napísal najčítanejší nemecký denník Bild Zeitung. Bundesbanku znepokojujú výzvy popredných francúzskych politikov, ktorí žiadajú, ústami francúzskeho premiéra Manuela Vallsa zníženie kurzu eura, aby bol viac podporovaný ekonomický rast a zamestnanosť.

jednorazová-daň-z-majetkuFrancúzska politika považuje terajší kurz eura za príliš vysoký. Kurz eura posilnil za posledný rok oproti doláru o viac ako päť percent. To podkopáva európsky vývoz, ale aj ziskovosť európskych firiem v čase, keď sa eurozóna dostáva z dlhej recesie. K tejto rétorike sa pripojili aj francúzsky prezident Françoise Hollande a minister hospodárstva Arnaud Montebourg.

Dnes majú ľudia mnoho informácií aj lepšie vedia vystihnúť blížiace sa riziko, nanešťastie však veľa ľudí dúfa v návrat "starých dobrých časov". Viaceré indície naznačujú, že súčasný systém kolabuje pod váhou vlastného neudržateľného dlhu. To, čo si veľa ľudí neuvedomuje je to, že dlhová kríza z roku 2008 ešte neskončila. Zahládzanie a bagatelizovanie problémov nám nepomôže. Dlhy a nerovnováha stále rastú.

Doteraz v dejinách každá papierová FIAT mena skôr alebo neskôr vždy skončila s nulovou hodnotou. Súčasná situácia len hovorí, že tento čas sa neúprosne blíži.

Jediné, čo sa dá ťažšie odhadnúť je termín. Pretrvávať  môže ešte "x"  rokov.

Vieme, že v histórii kolaps prišiel vždy bez varovania. Je preto dobré mať v zálohe náhradný plán a začať chrániť svoje rodinné financie pred dôsledkami nevyhnutných dramatických zmien v budúcnosti. Čas na prípravu je ešte pred tým, ako bude na titulných stránkach.

Samozrejme, cieľom tohto  môjho príspevku nie je vnuknutie receptov, ktoré vám zaručia jednoznačné úspechy. Jednoznačné a zaistené riešenie neexistuje. Čo ale je takmer isté, že

S eurom smerujeme k bankrotu

Či už sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľného, hnuteľného majetku alebo nakúpite akcie či dlhopisy, alebo investičné zlato, ide o slobodnú voľbu každého z vás. Inflácia sa dá poraziť aj pri relatívne nízkom riziku.

Jedným z najefektívnejších riešení problému ako si ochrániť peniaze pred počínaním politikov  v dlhodobom horizonte je momentálne najvýhodnejšia investícia do fyzického zlata.  
arrow

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbehy:  

Ak sa Vám video páčilo, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho pozreli aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk

PS:  Oddeľme zrno pravdy od pliev lži a poloprávd. 

 

Čo spravia politici, keď pôjde do tuhého? – Čokoľvek!
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 21 Priemer: 4.4

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →