Ekonóm Karpiš ilustruje ako závažné sú problémy vyspelých krajín so zadlžením a čo hrozí ľuďom v budúcnosti

zavazne-su-problemy-vyspelych-krajin-so-zadlzenim-a-co-hrozi

 

Chcete si ochrániť svoju rodinu a peniaze pred chybami bánk a politikov?


Zdaniť jednorazovo všetok majetok desaťpercentnou sadzbou. Takto znie návrh štúdie Medzinárodného menového fondu „Straty vytvorené zlou monetárnou politikou centrálnej banky a chybnými rozhodnutiami bánk sa cez záchranné mechanizmy postupne dostávajú k ľuďom a berú im peniaze z vrecka.“


 

zavazne-su-problemy-vyspelych-krajin-so-zadlzenim-a-co-hroziPodľa uznávaného ekonóma je takýto návrh radikálny a politici by mali v prvom rade hľadieť na seba. „Návrh ilustruje ako závažné sú problémy vyspelých krajín so zadlžením a čo hrozí ľuďom v budúcnosti,“ pripomenul, aby sa občania mali na pozore a dávali pozor na svoje ťažko zarobené úspory.

Problémy spojené s dlhovou krízou, zdá sa, že politici tlačia iba pred sebou a k rozhodným krokom sa stále neodhodlali. Kvôli neochote riešiť trvajúce ťažkosti sa politici čoraz viac obzerajú po vreckách a peňaženkách súkromných osôb.

Aj keď sa Fond bráni, už len myšlienka na akýkoľvek neopodstatnený zásah do majetku občanov EÚ z radov politikov by bol prvotriednym škandálom. Spomína sa síce iba jednorazový efekt, no následky by pocítili všetci. Netreba podceňovať jeho dlhodobé devastačné účinky na ochotu investovať a sporiť  kde sa implementuje,“ hovorí Juraj Karpiš.

zavazne-su-problemy-vyspelych-krajin-so-zadlzenim-a-co-hroziNajvyšší politickí predstavitelia si nepripúšťajú čierne scenáre, no stále im chýba chuť rozhýbať sa k reformám. „Podľa nášho názoru sa ale ešte ani zďaleka nevyčerpal priestor na úspory vo verejných financiách, preto na takéto radikálne návrhy neexistuje dôvod.“ Potvrdil ekonomický analytik.

Pre chorú ekonomiku odporúča jednoznačný recept na uzdravenie.


„Vyššie dane rast neprinesú, naopak akúkoľvek súkromnú iniciatívu a vytváranie pracovných miest trestajú. Pomôže len osekanie verejných výdavkov na udržateľnú úroveň, zníženie daní a deregulácia, ktorá umožní Európe súťažiť s flexibilnou Áziou a USA.“ Uzavrel Karpiš.


Štúdiu s názvom Taxing Times priniesol Medzinárodný menový fond len prednedávnom a jeho súčasťou bol aj tento kontroverzný návrh. Oproti rastúcim výdavkom štátov sú súkromné úspory ako prvé na muške.

Samozrejme, cieľom tohto  môjho príspevku nie je vnuknutie receptov, ktoré vám zaručia jednoznačné úspechy. Jednoznačné a zaistené riešenie neexistuje. Píšem, lebo mi záleží na budúcnosti. Hodlám v nej totiž stráviť zvyšok života.

A chcem tak trochu narušiť Vaše "stojaté vody", aby ste sa zamysleli nad tou svojou budúcnosťou.

Žijeme dobu najväčších zmien v dejinách. Technológie, počítače, robotizácia, digitalizácia spôsobia, že  mnohé povolania definitívne zaniknú. Preto je ešte viac dôležité, aby Vaše peniaze boli dobre ochránené.

Či už sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľného, hnuteľného majetku alebo nakúpite akcie či dlhopisy, alebo investičné zlato, ide o slobodnú voľbu každého z vás. Inflácia sa dá poraziť aj pri relatívne nízkom riziku.

Jedným z najefektívnejších riešení problému ako si ochrániť peniaze pred počínaním politikov  v dlhodobom horizonte je momentálne najvýhodnejšia investícia do fyzického zlata.  
arrow

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbehy:  

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho pozreli aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach

alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk

PS:  Uľahčím Vám trochu rozhodovanie: Oddeľme zrno pravdy od pliev lži a poloprávd. 
FAKT: Každý mesiac vytlačí centrálna banka nových 65.000.000.000 € do obehu, ktorými platí dlhy štátov = politikov, ktorí míňajú nad pomery. 

FAKT: Od kedy je euro eurom, stratilo polovicu svojej hodnoty . Už pred 5 rokmi zverejnil nemecký finančný koncern Allianz tento článok: 

Ekonóm Karpiš ilustruje ako závažné sú problémy vyspelých krajín so zadlžením a čo hrozí ľuďom v budúcnosti
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 27 Priemer: 4.5

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →