Garantované máme len stále väčšie dlhy

Ochrana-úspor-v-bankách-je-nedostatočná


Ochrana úspor v bankách je nedostatočná. Fond na ochranu vkladov, ktorý má chrániť naše úspory je iba 0,54% z našich vkladov!  


Na Slovensku banky spravovali ku koncu roku 2012 chránené vklady vo výške 26,89 miliárd. Eur. Slovenský fond na ochranu vkladov garantuje sumou 145,5 miliónov. eur vklady obyvateľstva v bankách vo výške 26,89 miliárd. eur. Teda pomer celkových vkladov občanov k dostupným prostriedkom fondu na ochranu vkladov je 186 : 1  

Držme si palce, aby sme služby Fondu radšej nikdy nepotrebovali ...

Amerika- náš vzor ...

V USA: pomer celkových vkladov k dostupným prostriedkom fondu ochrany vkladov je 371 : 1                  

16,8  biliónov dolárov – hrubý domáci produkt USA dosiahnutý v r. 2013. Meria celkovú ekonomickú aktivitu v USA.

17 biliónov dolárov . – veľkosť  dlhu federálnej vlády USA, ktorú presiahol 18.októbra 2013. Za posledných desať rokov narástol o viac ako 10 biliónov dolárov.  Porovnajte s veľkosťou ročného HDP USA.

Spolu s dlhmi vlád jednotlivých štátov USA, dlhy bánk, firiem, občanov  dosiahla výšku 67 biliónov dolárov, hovorí profesor Ing. Peter Staněk CSc. slovenský ekonóm a prognostik zo Slovenskej akadémie vied

212,52 biliónov dolárov –  toto je podľa americkej vlády nominálna hodnota finančných produktov 25 najväčších bánk v USA. Tie však majú reálny majetok len vo výške 8,9 bilióna dolárov.

Ochrana-úspor-v-bankách-je-nedostatočná

Preložené do ľudskej reči: banky v USA predali cenné papiere, v ktorých sa zaviazali, že raz vyplatia sumu 24 x väčšiu, ako reálne majú. Aký vhodný výraz by ste na označenie tohoto použili?

600,biliónov až 1,5 trilióna dolárov – toto je odhad celkovej hodnoty všetkých finančných produktov sveta. Na hornej hranici tohto rozpätia dosahuje pomer derivátov k celosvetovému HDP pomer viac ako 21:1.


Preložené do ľudskej reči: finančné domy sveta predali cenné papiere, v ktorých sa zaviazali, že raz v budúcnosti  vyplatia sumu 21 x väčšiu, ako je ročná produkcia celého sveta.


Pokojne si ale môžete fandiť, že centrálne banky, vlády a parlamenty  presne vedia, čo robia, a že budú nakoniec schopní celú situáciu zachrániť. Mainstreamové médiá vás budú zásobovať takým množstvom ekonomických pozitívnych správ, na aké si len budete vedieť spomenúť. Jasavo nás budú všetci informovať o tom, že index Dow Jones dosahuje stále nové a nové  historické maximá a najradšej by vás presvedčili, že práve prežívame silné ekonomické oživenie…

Ak skutočne ste v pokušení uveriť, že toto všetko sa nejako napraví, skúste si ešte raz pozrieť tie čísla vyššie. Je možné, aby takáto finančná pyramída bola schopná donekonečna sa udržať?  V istom bode úplne skolabuje. Ste na to pripravení?  Viete, kedy sa to stane? Keď to budú hlásiť médiá.

Vtedy už ale chrániť finančné bezpečie Vás a Vašej rodiny bude neskoro!

Samozrejme, v mojom príspevku Vám nepíšem zaručené recepty s garanciou jednoznačného úspechu. Jednoznačné a zaistené riešenie neexistuje.

Píšem, lebo mi záleží na budúcnosti. Hodlám v nej totiž stráviť zvyšok života.

A chcem tak trochu narušiť Vaše "stojaté vody", aby ste sa zamysleli nad tou svojou budúcnosťou.

Čo ale je takmer isté, že S eurom smerujeme k bankrotu

Či už sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľného, hnuteľného majetku alebo nakúpite akcie či dlhopisy, alebo investičné zlato, ide o slobodnú voľbu každého z vás. 

A ako si chrániť peniaze?  ... Pretože cena je priaznivá, v dlhodobom horizonte je momentálne najvýhodnejšia investícia do fyzického zlata. 
+ vhodná doplňujúca kombinácia finančných produktov.

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbeh: 
arrow

Ak sa Vám video páčilo, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho pozreli aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach

alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk

Zdroje: fond na ochranu vkladov SR_vyrocna-sprava  EUROPEAN CENTRAL BANK, StatisticalData                            tlačový úrad americkej vlády           The Washington Times

PS: FAKT je, že od kedy je euro eurom, stratilo polovicu svojej hodnoty . Už pred 5 rokmi zverejnil nemecký finančný koncern Allianz tento článok: 

Garantované máme len stále väčšie dlhy
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 21 Priemer: 4.4

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →