Kongresmanov v USA trápi inflácia, aj verejné financie

Inflácia znehodnocuje peniaze

Inflácia znehodnocuje peniaze. Vedia to aj politici.

Na tento rok plánuje administratíva deficit “len” vo výške 649 miliárd US dolárov  oproti 680 miliardám US dolárov za minulý rok. A áno, znamená to, že USA si musia na svoje fungovanie požičiavať každý rok 650 miliárd US dolárov, resp. že k ich vyše 17 biliónov dolárov veľkému dlhu  každý rok pribudne ďalších 650 miliárd US dolárov nového dlhu.

Keď k tomu prirátate dlhy jednotlivých štátov USA, dlhy firiem, občanov, bánk, dostanete sumu  67 biliónov US dolárov. A kongres netrápia len verejné financie.

Politikov trápi i inflácia. Predsa len s jej započítaním aj oni môžu rozdeľovať omnoho menej reálnych statkov. Minulý týždeň na to upozornili celkom vtipným spôsobom pri návrhu zákona, ktorý mal zamedziť automatickému navyšovaniu neviazaných výdavkov o infláciu. A použili na to Big Mac, ktorý v roku 2004 stál 2,71 USD a v roku 2014 stojí už 4,62 USD.

zavazne-su-problemy-vyspelych-krajin-so-zadlzenim-a-co-hroziPoviete si-  nás v Európe sa to netýka. Myslíte si, že situácia v Európskej Únii je pod kontrolou, dlhová kríza pominula, lebo dlhy už niekto zaplatil?

O koľko peňazí ešte prídete kvôli inflácii?

Samozrejme, cieľom tohto  môjho príspevku nie je vnuknutie receptov, ktoré vám zaručia jednoznačné úspechy. Jednoznačné a zaistené riešenie neexistuje. Píšem, lebo mi záleží na budúcnosti. Hodlám v nej totiž stráviť zvyšok života.

A chcem tak trochu narušiť Vaše "stojaté vody", aby ste sa zamysleli nad tou svojou budúcnosťou.

Žijeme dobu najväčších zmien v dejinách. Technológie, počítače, robotizácia, digitalizácia spôsobia, že  mnohé povolania definitívne zaniknú. Preto je ešte dôležite, aby Vaše peniaze boli dobre ochránené.

Či už sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľného, hnuteľného majetku alebo nakúpite akcie či dlhopisy, alebo investičné zlato, ide o slobodnú voľbu každého z vás. Inflácia sa dá poraziť aj pri relatívne nízkom riziku.

Jedným z najefektívnejších riešení problému ako si ochrániť peniaze pred počínaním politikov  v dlhodobom horizonte je momentálne najvýhodnejšia investícia do fyzického zlata.  
arrow

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbehy:  

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho pozreli aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach

alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk

PS:  Uľahčím Vám trochu rozhodovanie: Oddeľme zrno pravdy od pliev lži a poloprávd. 
FAKT: Každý mesiac vytlačí centrálna banka nových 65.000.000.000 € do obehu, ktorými platí dlhy štátov = politikov, ktorí míňajú nad pomery. 

FAKT: Od kedy je euro eurom, stratilo polovicu svojej hodnoty . Už pred 5 rokmi zverejnil nemecký finančný koncern Allianz tento článok: 

Kongresmanov v USA trápi inflácia, aj verejné financie
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 28 Priemer: 4.4

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →