Krádež storočia. Menovou reformou vláda obrala ľudí o celoživotné úspory

legálna-kradez-uspor-obcanov

 

Nie vždy hovoria politici pravdu. Vlastne, ak ide do tuhého, klamú! 

„Naša mena je pevná a menová reforma nebude, všetko sú to fámy, ktoré šíria triedni nepriatelia.“ povedal v rozhlasovom prejave bývalý československý prezident Antonín Zápotocký 30. mája 1953. Pamätníkom dodnes chodí mráz po chrbte, lebo v tom čase boli už vo vojenských skladoch pripravené nové peniaze, ktoré sa od 1. júna vymieňali za staré prevažne vo veľmi nevýhodnom pomere.

O dva dni po prejave prezidenta menová reforma, ľudovo tiež mena peňazí, prišla.

O menovej reforme sa šepkalo mesiace vopred, pár dní pred štartom sa v obchodoch už nedalo takmer nič kúpiť,

no vláda presviedčala ľudí, že je všetko v poriadku.

Okrem veľkých finančných strát pre obyvateľstvo reforma niektorým z nich (najmä nespokojným robotníkom v Plzni) priniesla aj dlhoročné tresty väzenia, či vysťahovanie.

Ale ako hovoril „táta dělníků“ Zápotocký: „Máme všetky dôvody na to, aby sme ukázali silnú ruku.“

Po zmene peňazí prišli samovraždy

Ak sa vám menová reforma nepáčila, poslali vás do uránovej bane.

Najhoršie na tom boli tí, čo si v banke zobrali úver a nestihli peniaze minúť, hovorí LUBOŠ PAVELKA, docent na Ekonomickej Fakulte v Bratislave.

Touto menou peňazí boli najviac postihnutí ľudia, ktorí si dlhé roky sporili, či platili si životné poistenie, ktorí po výmene stratili deväťdesiat percent hodnoty svojich úspor. Veľa bolo aj tých, ktorí mali u seba v hotovosti peniaze na nákup nehnuteľností a nestihli si ju včas kúpiť.

kradez sotorcia

 Samozrejme, cieľom tohto  môjho príspevku nie je vnuknutie receptov, ktoré vám zaručia jednoznačné úspechy. Jednoznačné a zaistené riešenie neexistuje. Čo ale je takmer isté, že

S eurom smerujeme k bankrotu

Či už sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľného, hnuteľného majetku alebo nakúpite akcie či dlhopisy, alebo investičné zlato, ide o slobodnú voľbu každého z vás. Inflácia sa dá poraziť aj pri relatívne nízkom riziku.

Jedným z najefektívnejších riešení problému ako si ochrániť peniaze pred počínaním politikov  v dlhodobom horizonte je momentálne najvýhodnejšia investícia do fyzického zlata.   
arrow

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbehy:  

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho pozreli aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach

alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk

Krádež storočia. Menovou reformou vláda obrala ľudí o celoživotné úspory
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 31 Priemer: 4.4

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →