Svetové zásoby zlata v 3D

zlato

 

Pozeráte sa na vrchol vládnych rezerv zlata naskladaných v 12-kilových zlatých tehličkiek, na čele s USA, Nemeckom a MMF.

zlato

Súvisiace:   Zlato alebo papier? Vyberte si.

 

zlato

 

 

 

 

Koľko zlata bolo vyťažené za celú históriu sveta? Na tomto obrázku môžete vidieť všetko zlato sveta v porovnaní so Sochou slobody v New Yorku.

Odhad je 166 500 ton, zobrazených v 12-kilových tehličkách.

 

Súvisiace: Video-Zlato – nezávislé peniaze

 

 

Na tomto obrázku môžete vidieť ako vyzerá všetko zlato, vyťažené za celú históriu ľudstva   ak by bolo zliate do jednej kocky. Nevyzerá to byť veľká kocka však?

 zlato

 

Tieto biele komíny predstavujú hotovosť. Stohy 100-dolárových bankoviek vo výške amerického dlhu vyzerajú celkom zaujímavo. Stav dlhu je z marca 2013. Odvtedy sa výška komínov aj amerického dlhu zvýšila o cca. 1 bilión na vyše 17 biliónov US dolárov.

Súvisiace:  Zobrazenie amerického dlhového stropu vo videu + sk titulky

zlato

 

 Zdroj:  financnytrh.com

 

 

Samozrejme, cieľom tohto  môjho príspevku nie je vnuknutie receptov, ktoré vám zaručia jednoznačné úspechy. Jednoznačné a zaistené riešenie neexistuje.

Píšem, lebo mi záleží na budúcnosti. Hodlám v nej totiž stráviť zvyšok života.

A chcem tak trochu narušiť Vaše “stojaté vody”, aby ste sa zamysleli nad tou svojou budúcnosťou.

Žijeme dobu najväčších zmien v dejinách. Technológie, počítače, robotizácia, digitalizácia spôsobia, že  mnohé povolania definitívne zaniknú. Preto je ešte dôležite, aby Vaše peniaze boli dobre ochránené.

Či už sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľného, hnuteľného majetku alebo nakúpite akcie či dlhopisy, alebo investičné zlato, ide o slobodnú voľbu každého z vás. Inflácia sa dá poraziť aj pri relatívne nízkom riziku.

Jedným z najefektívnejších riešení problému ako si ochrániť peniaze pred počínaním politikov  v dlhodobom horizonte je momentálne najvýhodnejšia investícia do fyzického zlata.  
arrow

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbehy:  

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho pozreli aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach

alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk

Svetové zásoby zlata v 3D
Ako sa Vám páči článok?

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →