Viete, že Vaše peniaze v banke nie sú podľa zákona Vaše?

ako-neprist-o-peniaze
Predstavte si, že pracujete, výplata Vám chodí na účet v banke. …
Časť peňazí si sporíte v banke, časť v poisťovni na životnom poistení …
Ste v situácii, že máte peniaze. Máte dobrý pocit z toho, ako sú chránené Vaše peniaze.
V tomto okamihu sa stávajú hneď dve dôležité okolnosti:


 Prvá vec: 


V praxi 95% opýtaných ľudí je nespokojných so zhodnotením vkladov od bánk a poisťovní. 


Ide najmä o bežný účet, termínovaný vklad, stavebné sporenie a rôzne poistné zmluvy so sporením.Vklady v bankách úročené garantovaným úrokom sú vlastne lacným výkupom peňazí od obyvateľstva.

Predstavte si to. Vkladáte peniaze do banky, výnos máte napr. 1,5 % ročne - pred zdanením výnosov z vkladu! Banka poskytne peniaze ako úver, výnos má 9 % ročne. Pri hypotékach menej.

Obsahom zmlúv o týchto účtoch sú služby, ktorými môže byť aj  zhodnocovanie kapitálu. Avšak nie na účet veriteľa. Vždy v prospech majiteľa =  banky, ktorý potom plní záväzok v prospech veriteľa = sporiteľ.

 

Druhá a najdôležitejšia vec:

Čo by sme mali vedieť ! (Právne minimum)--------_______________-------

Pri zhodnocovaní majetku sú zásadné dva pojmy- majiteľ a veriteľ. To, kde sa nachádzame, znamená pre náš majetok najmä mieru výnosu, rozsahu práv a ochrany. Mieru, ako sú chránené Vaše peniaze.Povedal Vám niekto v banke, či poisťovni, že podľa zákona okamihom vloženia peňazí na "Váš" účet Vám už peniaze nepatria?

ZÁKON hovorí: Nie je pre Vás vôbec jedno, či peniaze pracujú pre Vás alebo pre niekoho iného.

Teda či ste PODĽA  ZÁKONA Veriteľ alebo Majiteľ. Banka však nie je prasiatko

 

ako-neprist-o-peniaze

   ako-neprist-o-peniazeako-neprist-o-peniazeMEDZI ĽUĎMI JE ZNAČNE ROZŠÍRENÝ OMYL, ŽE VO FINANČNÝCH INŠTITÚCIÁCH MAJÚ ULOŽENÉ SVOJE VLASTNÉ PENIAZE.

Inak povedané, peniaze “odovzdané” bankám a poisťovniam už nie sú vašim majetkom, stáva sa z nich záväzok vo váš prospech.

Pri týchto peniazoch sa meníte z majiteľov na veriteľov. Dobrovoľne sa vzdávate slobody dispozície k majetku v prospech tých, ktorí to spravia za vás na vlastný účet.

Vlastnícke právo na zlato je nepremlčateľné a Vaše peniaze sú vždy Vašim majetkom

Majiteľ = čo je doma, to sa počíta.

Vlastnícke právo je najsilnejšie a najznámejšie. Vlastnícke právo je nepremlčateľné a v prípade, že by chcel zasiahnuť do vlastníctva štát môže to urobiť iba v niektorých prípadoch a aj to za náhradu. Viete s istotou, ako sú chránené Vaše peniaze.

Váš majetok sa ľahšie kontroluje, máte možnosť s ním disponovať podľa Vašej vôle. Ak Vám ho odcudzia alebo poškodia, máte právo na náhradu, prípadne “páchateľ” dostane osobitnú sankciu.

Veriteľ = verím a dúfam

Základ slova je odvodený od slovesa “veriť”. Pretože veriteľ verí (dúfa), že dlžník svoj záväzok splní. Veriteľ vstupuje do záväzku s dlžníkom a verí, že je schopný záväzok splniť. Je oprávnený žiadať aj úrok, čiže cenu za to, že požičal peniaze.

Vy ako veriteľ ale znášate aj riziko, že dlžník svoj záväzok nesplní. Na zmluvu sú však potrebné minimálne dve strany, teda dlžník musel s takýmito podmienkami súhlasiť.

Majetok (a úrok) však dostanete ako veriteľ späť len v tom prípade, ak ho dlžník vráti. Existujú síce mechanizmy a sankcie, či iné donútenia, aby dlžník plnil záväzok,

no vždy existuje riziko, že dlžník zlyhá.


Existuje však aj riešenie, kde máte ISTOTU. Kde Vaše peniaze sú vždy Vašim majetkom. Kde banka ani nikto iný nemôže s ním manipulovať.

arrow
 Pre podrobnejšie informácie kliknite TU:
Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok, aby si ho prečítali aj Vaši priatelia na sociálnych sieťach alebo mi NAPÍŠTE   na info@veritzlato.sk
Viete, že Vaše peniaze v banke nie sú podľa zákona Vaše?
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 34 Priemer: 4.4

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →