Zlato – vystihnite trend doby!

cena-zlata-pojde-hore

cena-zlata-pojde-horeChce to veľa odvahy ísť proti davu.

Veru, nie je ľahké byť sám … zvlášť, keď všetci ostatní stavili  na opačný výsledok, či už v investovaní, alebo priznaní si , že vaša krajina smeruje k veľkej peňažnej kríze,
Všimli ste si niekedy, že väčšina  investorov sa často zaujíma o kúpu, ak cena smeruje nahor? 

Je to konformita, ako keby rast ceny potvrdzoval, že aj ostatní majú rovnaký názor.

Samozrejme, že v tejto situácii urobíme často najhoršie investície.


Keď  nakupujete tak isto, ako všetci ostatní, ľahko sa môže stať, že vstúpite do deja tesne predtým, než sa skončí hudba.


Pravdou je tiež opak. Ak sa cena investície prepadla dolu, v skutočnosti nikto nechce do nej vstúpiť.


Reálne práve tento opak by mal byť pravdou. Vstúpte do deja tesne pred tým, ako hudba začne hrať a vychutnajte si to. A toho presne príkladom je aj zlato.


Po vyše desať rokov trvajúcich pozitívnych výsledkov, opustili mnohí investori v drahých kovoch svoje pozície. Koniec koncov , dolárová cena klesá ... tak to musí byť zlá "investícia".

Iní investori sa však dívajú, kde je cena zlata práve teraz, vidiac ako to s ním asi bude za niekoľko rokov a vedia, že je to pre nich životná príležitosť.

Azerbajdžanský štátny ropný fond ( Sofaz ) je v tejto skupine. Nedávno  verejne oznámil, že v priebehu budúceho roka zvýši držbu zlata o 33 %.

Pre 35 miliárd dolárový fond je to veľký krok. Pridáva sa k centrálnym bankám v Turecku, Rusku, Mongolsku a Kazachstane a aj ďalším suverénnym fondom od Číny po Katar, ktoré stále zvyšujú svoje zlaté zásoby.

Rozvíja sa nám významný trend.


Spojené Štáty sú nateraz v privilegovanom postavení, práve a len kvôli postaveniu dolára ako hlavnej rezervnej meny. FED môže vytlačiť bilióny dolárov a následne exportovať množstvo týchto dlhových peňazí do zahraničia.

cena-zlata-pojde-horeIný by si to nemohol dovoliť. Napríklad v Argentíne sa podobnou bezohľadnou peňažnou infláciou vláda zaoberá.
Ale nikto a nikde inde na svete neprijíma argentínske pesos. Tieto pesos všetky zostávajú doma ... a vytvorilo to infláciu na hranici menovej krízy.

USA po celom svete môže šíriť svoje dlhové doláre, a spôsobuje tým iným národom negatívne inflačné vplyvy.
Spojeným Štátom svetové národy dlho dôverovali s udržiavaním zdravého dolára. Avšak  Amerika zneuživala toto privilegované postavenie v uplynulých desaťročiach a intenzívne najmä v posledných niekoľkých rokoch.

To ale nevyhnutne znamená, že sa to chýli ku koncu. Myslieť si, že sa tomu zvyšok sveta bude len nečinne prizerať a trpieť, zatiaľ čo Američania si budú ďalej nakupovať riadené strely, televízory s plochou obrazovkou a rezidencie,  je  naprosto absurdné.

Všade, kam sa pozriete sa to dá vidieť.

Čína a Rusko sa nedávno dohodli na predaji ropy za menu - jüan. Spoločnosti od Morgan Stanley po McDonalds vydali dlhopisy denominované v čínskom jüane. A v súčasnosti má aj Londýnska burza  prosperujúce jüanové podnikanie v oblasti dlhopisov.

Zdroj: MineWeb

 

Samozrejme, cieľom tohto  môjho príspevku nie je vnuknutie receptov, ktoré vám zaručia jednoznačné úspechy. Jednoznačné a zaistené riešenie neexistuje. Píšem, lebo mi záleží na budúcnosti. Hodlám v nej totiž stráviť zvyšok života. A chcem, aby ste sa zamysleli nad tou svojou. Žijeme dobu najväčších zmien v dejinách. Technológie, počítače, robotizácia, digitalizácia spôsobia, že  mnohé povolania definitívne zaniknúPreto je pre Vás ešte dôležitejšie, aby Vaše peniaze boli dobre ochránené.

Či už sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľného, hnuteľného majetku alebo nakúpite akcie či dlhopisy, alebo investičné zlato, ide o slobodnú voľbu každého z vás.Inflácia sa dá poraziť aj pri relatívne nízkom riziku.

Jedným z najefektívnejších riešení problému ako si ochrániť peniaze pred počínaním politikov  v dlhodobom horizonte je momentálne najvýhodnejšia investícia do fyzického zlata. 
arrow

Napríklad ako to spravili moji spokojní klienti 🙂   Prečítajte si ich príbehy:  

PS:  Uľahčím Vám trochu rozhodovanie: Oddeľme zrno pravdy od pliev lži a poloprávd. 
1. FAKT: Každý mesiac vytlačí centrálna banka nových 65.000.000.000 € do obehu, ktorými platí dlhy štátov = politikov, ktorí míňajú nad pomery. 


2. FAKT: Od kedy je euro eurom, stratilo polovicu svojej hodnoty . Už pred 5 rokmi zverejnil nemecký finančný koncern Allianz tento článok: 

Zlato – vystihnite trend doby!
Ako sa Vám páči článok? Hlasovali: 30 Priemer: 4.4

✍️ Komentáre

O autorovi

Martin Hatala

Volám sa Martin Hatala a som konzultantom v oblasti osobných financií. Pomáham ľuďom pri výbere a nastavení finančných produktov, aby v maximálnej miere boli ochránení pred zrútením ich finančného domu. Účelom tohto webu je pomôcť Vám nájsť kvalitné riešenia najmä v oblasti ako je sporenie a investovanie, Váš dôchodok. Viac o mne →